משל לאדם-אדם כמשל

שמי ניסים עזרא ,הנני מהנדס בניין,גמלאי צה"ל(אל"מ) ,הייתי מפקד מרכז בינוי,ראש מינהלת פרוייקט הקריה. כיום בין השאר ,יועץ למטכ"ל בנושא העברת צה"ל לנגב ,יועץ לקבוצות רכישה,יזם נדל"ן, נשוי בשנית באושר, אב לשבעה ילדים סב לחמישה נכדים, בינתיים.

ספרי הראשון "משל לאדם-אדם כמשל",נכתב ברובו לאורך השנים,נבע ממקומות של כאב,עת נפרדתי בהדרגה מרעייתי ,אם שלשת ילדי הראשונים, מרגלית ז"ל, בעקבות מחלה שטילטלה אותנו לאורך השנים.
 
הספר מסתיים בבניה מחדש של משפחה, ליד המשפחה הקיימת עם ארבעה גוזלים חדשים שהרעישו את  הקן הכואב ונתנו לו חיים.
 
הספר שהתחיל ממיקבץ שירים שנכתבו בלחץ אירועי מחלת מרגלית רעייתי ז"ל ,שירים של כאב, שירים של תפילה ותקווה,השירים קיבלו מעטפת של סיפורים,אלו נכתבו בלילות הקרים והמושלגים,באירופה,בה עסקתי בפיתוח נדל"ן ,שם ובטיסות לשם,מצאתי זמן איכות של לבד, יכולתי להתמקד,לתת ולקבל פרספקטיבה, ולנקז מתוכי,שירים וסיפורים,אלו שעטפו את השירים,יצרו אותם הסבירו אותם.
 
הספר, התגבש במשך שנים רבות למיכלול של שירים וסיפורים צמודים,הופץ בין חברים ובני משפחה קיבל עידוד והכוונה. בהמשכו החלק השני של הספר, זה שנכתב במשך חצי שנה , הוא ראשון בסדר הכרונולוגי של החיים,בעצם מסביר את מקורות הנפש של הכתוב בחלק הראשון,ההתמודדויות עם קשיי היום, והיציאה מ "בור החיים" משכונת התקווה, אין בו שירים וכולל הוא בעיקר סיפור התחלת החיים.
 
הספר נכתב, במטרה לספר סיפור, לתת דוגמא ותעצומות נפש לחסר. רואה אני בו ובכותב (סליחה על גוף      שלישי..),דוגמא חיה נימשכת ,זו שנישלחה להעביר מסר ,לעולים חדשים אלו שזה מכבר הגיעו לארצינו ומתמודדים הם עם קשיי הקליטה  (רוסים,אתיופים..) מצד שני תפקיד הספר  להעביר מסר לאנשים, שחוו אסון משפחתי עימו חייבים הם להתמודד למענם למען שאר בני המשפחה.
 
דרכי דרך יצירתי היא לכתוב חשוף, פשוט בגובה העיניים,ללוות  בסיפורים סוחטי דמעות, הן מעצבות נתונה והן מדרך ההומור שלי ,זוהי דרך החיים הנכונה ,לתת ששון לדמעות לתת עצב לחיוך ולהיפך.
 
המסר העיקרי של הספר הוא פשוט להיות אנשים טובים יותר, כי הגורל לא צפוי,והבחירה לדרך החיים היא בידינו אנו.

תמונות מתוך השקת הספר  משל לאדם-אדם כמשל


"מרגלית עזרא ז"ל"

עדכונים אחרונים

מאמרים - ניסים עזרא
מנהיגות בונה
רשת אשכולות
ניסים עזרא
 
ניו עזה
Building peace, literally
בוא נקים עיר בעזה
 
ספרות
ניסים עזרא השקת הספר "משל לאדם אדם כמשל"
לאתר הספר
 
סודות נדל"ן
ניסים עזרא הופיע בתוכנית "סודות הנדל"ן בערוץ עשר,בהובלת גיא בלושינסקי,בתוכנית שטח ניסים את תוכנית השלום "ניו-עזה",הציג תפיסות עולם בנושא פינוי בינוי,תמ"א 38 ועוד,כל זאת על רקע ניסיונו בתחום הפרוייקטים הלאומיים הגדולים במשק,בין השאר ,פרוייקט פינוי בינוי "הקריה",הרכבת הקלה בירושלים,הרכבת הקלה בתל אביב,סבב מחנות צה"ל והעברת צה"ל לנגב.
 
לתוכנית לחץ כאן
 
Find us on Google+
 
 
 
 
 
 

 

צור קשר

רשת אשכולות בע"מ כליל
החורש 20 נווה סביון אור
יהודה מיקוד 60411
 

טל:   03-6340895
פקס: 03-6341714
נייד: 0544-333470
 

 

שם:*
טלפון:*
ההודעה שלך:
 
(*) שדות חובה